Vložení foto do horního rámu Vložení horního proužku nad běžícím textem Nabídka pod horní fotkou (volacím znakem)

 
Nadpis horní levé tabulky "MENU"

Menu:

Home

Rádio

Pivo

 Kontakt

  TOP list - počítadlo


Vložení loga "OK"

 

 
Běžící text
Vítejte na stránce OK1DDA. Mám dva hlavní koničky radioamatéřina a vše co se děje okolo našeho národního nápoje - PIVA ...
Text pod bežícím proužkem

Vítejte na stránce OK1DDA - čtěte prosím dál ...

    vložení teček před text a vlastní text
  • Vítám Vás v radioamatérské části mých WWW stránek ...
  • Do radioklubu v Chebu jsem začal chodit již v roce 1968 a přesněji průkazku Svazarmu mám vystavenou dne 20.4.1968 ...
  • Nejdříve mi bylo přiděleno posluchačské číslo OK1-16947 a v tehdejších dobách tzv."RO - radiový operátor" pro vysílání z radioklubu pod dozorem koncesionáře. Později jsem obdržel oprávnění "PO - provozního operátora" a současně jsem požádal o přihlášku ke zkouškám. Po absolvování zkoušek mi byl přidělen volací znak OK1DDA, který vlastním dodnes a myslím, že už navždy. Nejsem z těch, kteří musí sedět u zařízení pořád, stačí jen když mám chuť. Dlouhé roky jsem nevysílal vůbec, protože jsem měl jiné priority a teprve nyní pomalu opět usedám ke stanicím.
  • Moje vybavení je vcelku malé. Na převaděč používám "ručku" CT 100, dnes již téměř historické zařízení a pro provoz na KV a VKV mám IC 706 MK II G. Zatím mi to musí stačit.
  • Anténní systém se teprve tvoří. Mám v plánu drátovku na KV, jakou ještě nevím, protože jsem v přízemním domku a tak výška nad zemí je relativně malá. No a ze střechy mi bude koukat, alespoň malý stožár pro 144 MHZ a 430 MHz. Zpočátku jen s pevnou orientací a později s rotátorem. Plány by byly, ale chybí čas. Tak uvidím co bude za rok.
  • Dále bych chtěl do těchto stránek postupně zapracovat pár fotek a také je pravidelně obnovovat. Pro úvod do radioamatérské činnosti by toto bylo prozatím vše a jdu přemýšlet nad dalším ...

 Jak jde život:


Pivní zátiší


Moje zařízení - IC 706-MK II G

Datum a čas na konci stránky

Copyright FRAMAX ...