Home » A opět nová kamera

A opět nová kamera

V úvodu jsem psal něco o tom, že vlastním astronomický dalekohled a že brzy bude i nějaká ta kamera pro snímání obrázků. Kameru, kterou jsem měl zde uvedenou, jsem musel bohužel vrátit a tedy reklamovat. Příčinou reklamace byly chyby na zobrazovacím čipu, které se v praxi projevily, jako velké černé tečky na konečném obrázku. Tak jsem si nakonec vybral kameru QHY 5 – II – M. Jedná se o černobílou kameru určenou pro astronomická pozorování. Souprava mimo jiné obsahuje dva objektivy, tedy jeden pro běžné snímání a druhý je tzv. „Rybí oko“, kde lze pozorovat velmi širokoúhle. Vidíme prakticky v rozsahu 360°.

.

Protože však astrofotografie není o videu, ale o fotografii, je k dispozici i speciální software – Registax 6, který nahrané video „rozseká“ na jednotlivé snímky, porovná je mezi sebou, ty nevhodné vyřadí a nakonec je sloučí do jediné fotografie – např. měsíc, Jupiter, atd.

Lze také použít program Fire Capture, Startrails a mnoho dalších. Všechny mají bohužel jednu pro mne velkou vadu. Neumí česky.

.

Prozatím aspoň jen tak na ukázku jedna fotka z dnešního večera. Všichni určitě poznají, že se jedná o měsíc. Foto bylo uděláno jen tak „z ruky“, fotoaparátem Sony. Tedy na klasický digitál.

Fotoaparát byl opravdu jen přiložen k objektivu okuláru dalekohledu a cca dvě vteřiny držen v ruce. Proto také fotka není dostatečně ostrá.

Až další technický vývoj mého zařízení potom ukáže jestli další fotky budou lepší.

 

 

Comments are closed.

viagra