Home » ŘEZBÁŘSTVÍ

ŘEZBÁŘSTVÍ

Řezbařina je jen záliba, kterou jsem si splnil až nyní v důchodu.

Vůně dřeva mne vždy fascinovala a dřevo je pro mne dodnes tajemné svými vlastnostmi. Začal jsem teprve před rokem nejdříve výrobou vlastních řezbářských dlát a nožů. To co jsem si původně koupil, pevně věříc, že je to přesně ono, prostě nebylo. Bohužel kvalita tohoto nářadí byla katastrofální. Tak jsem se jich zbavil a postupně si pořídil - home made, čili vlastní ruční výrobu.

.

K výrobě nožů i dlát jsem použil běžné věci, jako prasklé kotoučové pily na řezání oceli, kroužky ze starých ložisek a nebo kupuji tzv. strojní závitníky a z tohoto vše vyrábím. Rukojeti jsou potom vyrobeny z jasanu, buku, americké třešně, podle toho co mám po ruce.

.

Další problém, který jsem také současně musel řešit, bylo broušení těchto nástrojů. Vím, že na trhu je velmi kvalitní bruska Tormek, ale cena je naprosto zoufalá. Koupil jsem tedy obyčejnou brusku co byla zrovna na trhu a k tomu pořídil několik různých brusných kotoučů, různých zrnitostí a potom ještě mám koupený nástavec na broušení z několika vrstev kůže, případně diamant. Dneska doporučované kameny arkansas a pod. nepoužívám. Nic proti nim nemám, ale nemám trpělivost, abych někde seděl a jezdil i několik hodin dlátem po tomto leštícím kameni a vytvořil tak požadované ostří.

.

A jen několik foto pro zajímavost. Na první jsou vidět polotovary na výrobu nožů a dlát. Na druhé potom hotové nože a dláta. Poslední je ukázka prvních pokusů. Největší obličej má 25 cm na výšku.

.

.

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

.

No jak bude dál? To už záleží na chuti zase něco zkusit.

 

 

Comments are closed.

viagra