Home » ** OK1DDA **

** OK1DDA **

Vítám Vás v radioamatérské části mých WWW stránek!

Do radioklubu v Chebu jsem začal chodit již v roce 1968 a přesněji průkazku Svazarmu mám vystavenou dne 20.4.1968 …

První můj postupný krok bylo získání posluchačského čísla, což bylo to úplně nejnižší oprávnění radioamatéra. Bylo přiděleno posluchačské číslo OK1-16947 a po nějakém čase i známá odbornost v tehdejších dobách tzv.“RO – radiový operátor“ pro vysílání z radioklubu pod dozorem koncesionáře. Později jsem obdržel oprávnění „PO – provozního operátora“ a současně jsem požádal o přihlášku ke zkouškám. Po absolvování zkoušek mi byl přidělen volací znak OK1DDA, který vlastním dodnes a myslím, že už navždy. Nejsem z těch, kteří musí sedět u zařízení pořád, stačí jen když mám chuť. Dlouhé roky jsem nevysílal vůbec, protože jsem měl jiné priority a teprve nyní pomalu opět usedám k zařízení v době, kdy se bíží důchodový věk. 

Moje radioamatérské vybavení je nyní následující.

-  Pro mne úplná novinka je TCVR firmy Kenwwod TS 590 S, který tvoří základní vybavení na krátké vlny a pro kmitočet 50 MHz. Toto zařízení bude převážně používáno pro provoz morze a provoz SSB. Jen mimořádně i na jiné druhy provozů, jako je např. digi provoz BPSK 31.

- Druhé zařízení je IC 706 MK II G, což je TCVR na krátké vlny a navíc ještě pro vlny veli krátké, čili pro pásma 145 a 430 MHz. Uvedený TCVR je používán hlavně pro digi provoz a protože přenastavování toho zařízení je poměrně komplikované, rozdělil jsem některé činnosti právě do dvou zařízení.

- CT 170, jedná se o velmi staré zařízení pro tzv. převaděčový provoz, což je dnes již jen takové pomocné vysílání, pro místní spojení, místo telefonu.

.

Anténní systém, který používám je úplně jednoduchý.

Používám tzv. Longwire, jinak také dlouhý drát 40 m. Žádnou jinou anténu pro provoz na krátkých vlnách zatím nevlastním a snad se i toto časem vylepší. Vím, že kvalita této antény není nic moc, ale čas ukáže. Pro provoz na VKV používám v současné době jen anténu OK1KRC se čtyřmi prvky a nasměrovanou na východ republiky. Chybí mi tedy zde nějaký rotátor, který by anténou otáčel podle potřeby. Toto se, ale již asi nezmění vzhledem k mému QTH, které je mezi kopci a tedy možnosti přenosu signálu poměrně malé.

Toto je tedy nynější moje vybavení pro můj radioamaterský koníček, nebo chcete li hobby. Pro mne více než dostačující a určitě mi dlouho vydrží.

Dále bych chtěl do těchto stránek postupně zapracovat pár fotek a také je pravidelně obnovovat. Pro úvod do radioamatérské činnosti by toto bylo prozatím vše a jdu přemýšlet nad dalším.

Comments are closed.

viagra
Warning! F528764d624db129b32c21fbca0cb8d6.com has expired. If this is your domain name you must renew it immediately before it is deleted and permanently removed from your account. To renew this domain name visit http://www.NameBright.com