Home » O nás

O nás

1. Svatavský mikropivovar – byl založen počátkem roku 2002 a po počátečním váhání jsem jej pojmenoval „Svatavský trpaslík“ .

Od roku 2002 jsem připravoval pouze piva z tekutých koncentrátů, až do roku 2005, kdy jsem začal připravovat zařízení na vaření piva klasickou technologií. Vzhledem k tomu, že jsem od počátku zavrhnul systém hrnec, vařečka a teploměr v ruce, trval vlastní vývoj celého zařízení poměrně dlouho. Navíc jsem v té době objevil software pro domácí vaření piva a tím bylo prakticky rozhodnuto. Potom už šlo vše přece jen rychleji. Největší zádrhel, ale způsobilo připojení teploměru k „PC“. Vše zdárně fungovalo, ale ne na „PC“, které jsem měl k dispozici právě jen pro vaření piva. Nakonec se na připojení „vydovádělo“ několik známých, kteří vyřešili tento problém.

Tím mohlo být slavnostně zahájeno vaření piva v domácích podmínkách na tomto téměř „profesionálním zařízení.“ Hned první várka se tenkrát povedla a tak postupně vše funguje jak má. Ke spokojenosti mé, ale i ostatních, včetně rodiny …

————————————————————————————–

Zakladatelem, jediným majitelem a sládkem je autor těchto stránek …

————————————————————————————–

Velikost jedné várky je 20 litrů nepasterovaného a nefiltrovaného piva, které obsahuje živé kultury kvasinek. Vlastní expedice piva je prováděna pouze dle vlastních potřeb majitele a současně sládka pivovaru, k osobní spotřebě jeho a rodiny. Pivo je rovněž unikátní tím, že nelze nikde koupit, jen lze ochutnat u „Trpaslíka“ …

Vše co se k výrobě piva potřebuje je slad, čerstvý chmel případně chmelové pelety, kvasnice a voda. Na prokvašení používám originální kvasinky a to buď tekuté a nebo sušené. Tekuté kvasnice jsou získány buď přímo z pivovaru a nebo jsou získány z piva, které bylo zakoupeno v některém z restauračních pivovarů a postupně namnoženy.

Primární kvašení je prováděno ve spilce – v plastovém kvasném barelu

Sekundární kvašení je poté prováděno již jen v lahvích a nebo PET, současně zde probíhá rovněž i zrání piva.

Expedice je prováděna pouze vlastními silami z ledničky k místu ochutnávky.

Minipivovar je registrován na „Celním úřadě v Karlových Varech“, aby bylo vše podle zákona …

Comments are closed.

viagra