Home » Aktuality, Recepty pivní

Březnové pivo

28. Březen 2010 Bez komentáře

Ahoj všem pivníkům.

Březen pomalu končí a začal letní čas. Současně je nutno konstatovat, že při pohledu z okna je to spíše konec zimy a nebo dokonce podzim.

Právě proto, ale byla dnes ráno vhodná doba k uvaření tzv. „Březňáku“ – jak praví němci Märzen Bier. Pivo hutnější a současně pivo, které se bude pít dokonce i za několik měsíců.  Většinou se piva tohoto typu naráží dokonce až na Mnichovském Bier festu.

V 5 hodin jsem začal, t.j. našrotoval slady a těsně před 6 ráno začal vaření. Vše s podivem probíhalo klidně, nikde žádný zádrhel (to musím zaklepat na dřevo) a jsem v tuto chvíli skoro na konci chmelovaru. Do hodinky by mělo být budoucí pivo již uvařeno a po jeho vychlazení se zítra naočkuje kvasnicemi.

Co si můžeme přát lepšího na weekend kolegové. No a kdo by chtěl stihnout uvařit si rovněž pivo tohoto typu, má už jen málo času. Pouhé 3 dny.

Recept pro inspiraci je zde.  Tedy ne ani tak recept, jako seznam ingrediencí pro uvaření piva. Vařeno je, jako obvykle na dva rmuty (jinak ani nevařím). Vše je řízeno známým počítačovým programem a jedinou proměnou jsou právě ty suroviny.

Zde jsou: 2 kg světlého sladu, 3 kg Mnichovský I. a 0,5 kg karamelový. 

Chmel jsem použil takto 10 gr.Sládek a 50 gr. červeňák.

První dávka 10 gr. Sládek a 20 gr. červeňák,

Druhá dávka 20 gr. červeňák

Třetí dávka 10 gr. červeňák

Sypání klasicky 10 min. na začátku, v polovině a 10 min. před konecm.

No uznejte jde to ještě jednodušeji ?

Tak Dej bůh štěstí pivníci.

Comments are closed.

viagra