Home » Aktuality, Vybíráme

??? Červené pivo ???

19. Říjen 2011 1 Komentář

Ahoj pivníci.

 

Docela rád bych si uvařil „červené“ pivo. Je mi tak trošku známo, že cest je několik.

Jedna z variant je použití potravinářské barvy, ale touto cestou samozřejmě jít nechci. To si raději dám zajít chuť. Hodně pivovarů a pivovárků používá koncentráty pro různé příchutě a barvy, ale umělé záležitosti mně nebaví.

Z toho vyplývá použití přírodních barviv a zde jsem našel v literatuře pouze dvě cesty.

- použití melanoidního sladu – ten nemám k dispozici a ani jej nechci kupovat. Už takto mám doma různých sladů několik druhů

- použití přírodních barviv – někdo používá zralé plody u nás v Česku běžně dostupného “Bezu černého – snad jsem název nepopletl“ a nebo jde použít sušený Ibiškový květ, který se běžně na tržnicích prodává např. v Turecku a Egyptě. Upozornění, nejedná se o květy ibišku, který se pěstuje u nás v republice, jako květina.

.

No a protože jsem nedávno v Turecku byl, tak jsem si za pár Euro přivezl docela slušný balíček Ibišku. Samozřejmě jsem jej vyzkoušel do čaje, kde se běžně přidává a byl jsem docela překvapen, že poměrně malé množství ( jeden okvětní plátek) obarvil dva litry čaje do krásné červené barvy. Ne vše je, ale úplně ideální  a tak se objevila i vlastnost negativní a tou je, že ten jeden jediný plátek, také čaj okyselil. Byl jsem překvapen poměrně velkou kyselostí.

.

A tím jsem se dostal i k jádru problému a současně dotazu. Má někdo z Vás, kdo čte tyto řádky, zkušenosti s takto barveným pivem. Je to látka přírodní, ale současně poměrně značně barvící a také okyselující. Byl bych rád, kdyby se našel někdo, kdo už toto vyzkoušel a odpověděl zde do diskuze, případně na můj E-mail.

.

Tak „Dej bůh štěstí“ pivníci

 

1 komentář »

  • Mosquit komentoval:

    Ibiškové pivo tuším vaří ve Vimperku v minipivovaru. Ochutnal jsem ho a kyselé nebylo vůbec.

viagra