Home » Aktuality

Turecko 2011

11. Říjen 2011 3 Komentářů

Ahoj pivníci.

Již dlouho jsem se neozval na těchto stránkách a to pouze z jediného důvodu. Po třech letech, jsme s manželkou vyrazili na dovolenou a to směr Turecko – Alanya.

Již z popisu rekreační destinace jednoznačně vyplývá, že se jedná o tzv. „lehátkovou“ dovolenou. Pojem lehátková je snad každému jasný, to se po snídaní, obědě, atd. člověk zvedne a jde si lehnout na lehátko na pláž. Odtud tedy pojem lehátková dovolená.

Protože jsem byl již v Turecku celkem 3x, nebyl jsem nikterak překvapen kvalitou dostupného pití, potažmo piva. Přece jen se jedná o islámskou zemi a alkohol se zde pořizuje jen pro turisty.

No a co bylo na čepu ? Kdo už zde byl, tak ví, že celé Turecko pije prakticky jen jediný druh piva a tím je „Efes Pilsen“. Mnoho lidiček na něj nadává, ale pro zdejší teploty je to pití tak akorát. Dá se pít prakticky nepřetržitě a člověk po něm neupadne, myslím že jinde v Evropě by snad možná i snesl označení alkohol free. Ale vážně, jedná se o pivo hodně slabé snad 5°, já bych to na víc netipoval. Opravdu je pouze na žízeň. Kdo jej ochutnal, tak ví o čem píši.

Při pití tohoto piva, vína a jiných bohulibých nápojů utekla dovolená s velmi příjemnými teplotami 35°C přes den. No a při odjezdu směrem domů, jsem měl, jako vždy na kolenou fotoaparát i v autobuse a tak jsem stačil udělat dvě foto za jízdy, pro mně neznámého pivovaru poblíž Antálye (letiště). Způsob vaření piva v tomto pivovaru je každému úplně jasný, stačí se podívat na nádoby, které jsou zde vystaveny.

Jen tak pro kouknutí pár foto:

 

Efes Pilsen

 

 

 

 

 

 

 

Turecké pivo – Efes Pilsen

.

Pomerančovník

 

 

 

 

 

 

 

Pomerančovník

.

Tomel

 

 

 

 

 

 

 

Tomel – u nás v obchodech znáte spíše pod názvem „Churma Kaki“

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zleva doprava – manželka – sládková, Tallina dívka pracující v hotelu, moje maličkost

.

 

 

 

 

 

 

 

Další nově objevený pivovar – foto pouze za jízdy z autobusu

.

 

 

 

 

 

 

 

Copak je to asi za nádoby ???

.

 

 

 

 

 

 

 

Třetí a poslední foto tohoto pivovaru.

.

Dej bůh štěstí pivníci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 komentářů »

 • Vláďa komentoval:

  Ahoj Franto, v Turecku jsem byl letos taky a mám pocit, že jsi se nenechal zmást. Efes Pilsen není slabé pití, nábrž dvanáctka s asi 5% alkoholu a je podle mě lepší než spousta naší české průmyslové produkce.
  Naproti tomu pivo, které bývá na hotelech v rámci all inclusive, je opravdu vodička, tipoval bych nejvýše osmička a ta by odpovídala tomu co říkáš, opít se s tím nedá. Tak jestli sis nemyslel, že na hotelu je Efes (ten je mimochodem pěkně drahý). V.

 • Vláďa komentoval:

  Oprava: nechal zmást:-)

 • Framax (autor) komentoval:

  Ahoj Vláďo.
  Samozřejmě jsem pil pivo jen na hotelu, ale ty sudy byly označeny, jako Efes. Je možné, že v lahvích je něco jiného, to opravdu nevím, ale to hotelové je jak píšeš – vodička.

viagra