Home » Aktuality, Vybíráme

Staročeská pivní polévka

31. Srpen 2011 3 Komentářů

Na 4 porce potřebujete: 2 světlá piva (1 litr), 2 lžíce másla, 2 lžičky cukru, krajíc tvrdého chleba, lžičku citronové kůry, lžičku zázvoru, kmín, sůl a pepř, 2 žloutky, 2 lžíce smetany na vaření.

Z piva se dá připravit celé menu; Petr MakovičkaFoto: Petr MakovičkaZ piva se dá připravit celé menu

Pivo nalijte do kastrolu a zahřejte ho, přidejte máslo, cukr (můžete vynechat a přidávat třeba až nakonec), na kostičky pokrájený chléb a citronovou kůru. Dochuťte zázvorem, kmínem, solí a pepřem a krátce povařte. Poté polévku stáhněte z plotny a rozmíchejte v ní žloutky. Kdo má radši krémovější chuť, může vše doladit smetanou na vaření. Nakonec vše můžete posypat osmaženými kostičkami chlebu a posekanými bylinkami.

 

3 komentářů »

  • Vláďa komentoval:

    Myslím, že chybí informace, že pivo by mělo být pšeničné.

  • Framax (autor) komentoval:

    Jestli se jedná o pivo pšeničné, nemohu sloužit. Jak to bylo napsáno, tak jsem to překopíroval. Současně mám, ale dojem, že to pšeničné nebylo z jednoduchého důvodu. U nás v Česku se moc nepije, tím neříkám, že by to nemělo výraznější chuť.

  • Vláďa komentoval:

    Tradiční česká kuchyně využívala pivo hodně, ale bylo to v dobách, kdy se u nás vařilo pouze pšeničné. Ten současný spodně kvašený průšvih se do jídel obecně moc nehodí. Je o tom hezký seriál v PBA.

viagra