Home » Aktuality, Vybíráme

Září aneb „Svatavský Březňák“

4. Září 2010 1 Komentář

V březnu letošního roku jsem uvařil tzv. „Svatavský Březňák“.

     Původní recept pochází z německých stránek a podle tradice byl samozřejmě v březnu uvařen.

     Přiznávám, že se jedná o první mé pivo tohoto druhu a typu, které jsem kdy uvařil. Receptů jsem našel opravdu dost a proč mne zaujal zrovna tento, je pouze náhoda. Možná, že jedním z důvodů je, že jsem měl dispozici dostatečný sortiment sladů a mohl jsem si dovolit tuto poměrně složitou kombinaci namíchat. Jedná se o pivo více sladové ( více druhů) a recept je uložen v adresáři těchto stránek. Proti původnímu receptu, samozřejmě doznalo několik změn. V německy mluvících zemích se preferuje při domácím vaření piva infuzní způsob, zde jsem použil u nás normální dekokci, na 2 rmuty. Přece jen se slady více provaří a pivo je hutnější. Druhý rozdíl je ve způsobu kvašení. Opět v německu preferovaný svrchní způsob kvašení jsem nemohl použít, protože tomu neodpovídají teploty, které mám k dispzici. Kvasil jsem tedy spodně a přece jen tak trochu zvláštně. Základní proces kvašení proběhl tak, že jsem kvasný proces rozběhl při teplotě cca 15°C, což bylo jeden den, potom jsem dal celou spilku do lednice, kde se pivo kvasí při teplotě cca 8 – 10°C. Protože se jedná o pivo silné, kvasilo ve spilce skoro 3 týdny, než pokleslo množství cukru z původních 18% na 5%. Potom již pivo šlo nalahvovat. Protože jsem získal rovněž dva soudky, dal jsem je i do těchto dvou soudků a nechal dokvašovat a zrát v lednici, při již uvedené teplotě. A protože bylo nutno uvařit pro léto slabší pivo, byly postupně tyto dva soudky z lednice vystrnaděny, nikoliv na mráz, ale do tepla garáže. Jiné místo nebylo. Po celou dobu léta pivo, stálo v garáži na podlaze, a to tam byly i v létě teploty okolo 25°C. Při poklepání na soudky musím říct, že docela pěkně zvonily, jak byly natlakované. Ani jednou jsem je, ale neodpouštěl. Myslím, že jsem toto pivo nijak nešetřil a jeho teplota v soudcích vždy kopírovala teplotu garáže, jiná možnost nebyla.

     Dnes ráno přišel ten slavnostní den, kdy jsem připravil pípu, protože původní pípa na soudku se zřejmě zalepila a nejde vytáhnout. Podle rady kolegů jsem odtrhnul ten červený bazmek nahoře a zasunul pípu. Dělal jsem to poprvé a tak trošku uteklo, ale nijak moc. Nastavil jsem sklenici opatrně zmáčknul a vyběhla velmi hustá pěna, jako velvet. Natočil jsem 4 půllitry pěny a nakonec jsem musel postupně jen dopouštět do sklenic, abych měl pivo, protože je to v tom soudku dost přetlakované.

To jsem zmáknul, natočil konečně první sklenici (bohužel tím natlakováním se pivo lehce zakalilo), ale mně to nevadí a ostatní mají smůlu. Dostanou jen ochutnat.

První ochutnávku dostala manželka (odměnou za to, že trpí tyhle mé eskapády)  a dcera a první věta byla, to je nějak silný. Potom jsem ochutnal i já.  Musím se přiznat, že je to tedy docela pecka, tohle pivo a ten recept mají tedy opravdu sílu. Pivo je moc a moc silné, myslím, že po druhém a nebo dokoce třetím je to na poklek do kolen. To se dá pít jen z malých pěkných skleniček na ochutnávku, to opravdu není na vypití v letním horku.  Přiznám, že ani nějak nemohu přesně popsat jeho chuť, je tam samozřejmě cítit vliv karamelových sladů a dalších, ale je to pivo opravdu podle mého gusta. Je, jak už jsem psal velmi silné – alkoholické, ale taky velmu husté – hutné. Jde o pivo tmavé, ale ne úplně černé.

No a jaké to pivo vlastně je?

     Protože je uvařeno doma, tak samozřejmě vynikající. Musí se pít opravdu jen na chuť a nebo jej uvařit ve slabší formě a výstřelkovou vodou jej postupně doředit na nějakých těch 12° a ne jako je toto,  nejméně 18°. Nemusíte mi věřit, ale můžete vyzkoušet. Recept je uveřejněn a nezbývá než nastartovat varné kotle a chutě se pustit do díla. Myslím, že tohle pivo za ten pokus opravdu stojí. Protože jsem měl toho piva 20 litrů a do soudků se vešlo jen litrů 10, měl jsem možnost ochutnávat, jak se mění jeho kvalita s postupem času. Docela bych řekl, že pivo se pořád ještě dolaďuje. A tak druhý soudek otevřu až na letošní vánoce, určitě tomu nemohu ublížit. Opak bude zřejmě pravdou. 

Jo a jak je to pivo silné, tak mohu říci asi takto, před půl hodinou jsem dopil jeden jediný půllitr a to jsem se rozdělil s mojí ženo a tak mohu odpovědně prohlásit, že jsem ho vypil asi tak malé pivo. Co mi, ale ukazuje alkohol tester je  strašné, ještě teď po dvou hodinách je to pořád ještě 0,77 promile. A to byla jen jedna třetinka, jinak malé pivo.

Dej „Bůh štěstí“ pivníci.

První pěna - to je síla

Březňák

Březňák 2010

1 komentář »

  • Vláďa komentoval:

    Díky Franto za hezký příspěvek a zkušenosti. Myslím ale, že březňák se tradičně v Německu dělal jako ležák, ostatně význačnost březňáku by měla spočívat v tom, že březen je poslední měsíc, kdy byly ještě teploty na spodní kvašení, takže si se zas tak neodchýlil:-) V.

viagra