Home » Archiv

Archiv pro Březen 2014

Aktuality, Vybíráme »

[4. Březen 2014 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Ahoj pivníci.
Prováděl jsem kontrolu některých pivních webů a mimo jiné i uvedený www.bierseidla.de. Z tohoto webu mi nyní přišla hláška „Eror 404″, což značí jen jediné. Uvedený web byl zřejmě autorem zrušen a je k vidění pouze úvodní stránka. Na tomto webu byl celé roky uváděn program pro domácí vaření piva. Snad ještě tento web obnoví, ale to ukáže až čas.
.
Kdyby však někdo měl případně zájem o tento program, máme jej zálohovaný a je tedy možno jej případnému zájemci zaslat i s úpravou do češtiny a zpracovaných postupů pro vaření.
.
Kdyby někdo z …

Aktuality, Vybíráme »

[1. Březen 2014 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Ahoj pivníci.
.
Právě provádím scezování mého piva vařeného ze 4 sladů.. Recept jsem popsal poměrně nedávno. Vařím to naprosto klasicky na dva rmuty, jako již hodně roků. Bude rovněž použito i studené chmelení, ale tady již potom bude rozdíl. Vždycky mne lákalo uvařit jednu várku včetně chmelovaru a potom teprve vzniklou mladinu rozdělit do dvou kvasných nádob a vykvasit jednu část klasicky, t.j. spodně pomocí kvasnic s označením „H“. Tady půjde jen o čistou klasiku. No a druhá půlka se zakvasí svrchními kvasnicemi, tentokrát s označením US – 05. Pro případné zvědavce, …

viagra