Home » Archiv

Archiv pro Srpen 2011

Aktuality, Vybíráme »

[31. Srpen 2011 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Černá pivní cibulačka
Na 4 porce potřebujete: 6 cibulí, 5 stroužků česneku, půl lžičky cukru, olej a máslo na smažení, 750 ml kuřecího vývaru (tekutým bujonem na chatě nic nezkazíte), 500 ml černého piva, sůl a pepř, 2 lžičky drceného kmínu, trochu petrželky.
Foto: Mia MirrelliJe snadná, rychlá a skvěle chutná
Postup: Cibule oloupejte a nakrájejte na tenká kolečka. Ta spolu s plátky česneku orestujte na másle a oleji. Až bude cibulka zlatavá, zasypte vše cukrem a nechte mírně zkaramelizovat. Zalijte vývarem (nebo vodou s bujonem), přidejte černé pivo, sůl, pepř a kmín …

Aktuality, Vybíráme »

[31. Srpen 2011 | 3 komentářů | ]

Na 4 porce potřebujete: 2 světlá piva (1 litr), 2 lžíce másla, 2 lžičky cukru, krajíc tvrdého chleba, lžičku citronové kůry, lžičku zázvoru, kmín, sůl a pepř, 2 žloutky, 2 lžíce smetany na vaření.
Foto: Petr MakovičkaZ piva se dá připravit celé menu
Pivo nalijte do kastrolu a zahřejte ho, přidejte máslo, cukr (můžete vynechat a přidávat třeba až nakonec), na kostičky pokrájený chléb a citronovou kůru. Dochuťte zázvorem, kmínem, solí a pepřem a krátce povařte. Poté polévku stáhněte z plotny a rozmíchejte v ní žloutky. Kdo má radši krémovější chuť, může …

Aktuality »

[25. Srpen 2011 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Ahoj pivníci.
Dnes jsem obdržel na webu publikaci o 19 stránkách na téma tvarůžky, tvargle a jiné dobroty z této voňavé delikatesy.
Bohužel je to napsáno ve Wordu, který si mi nechce ukazovat na webu. Kdo by měl zájem, ať pošle mail, rád přepošlu. Jsou tam opravdu pecky jen pro velmi silné nátury. Některé z pochoutek se musí jíst jen venku a nejlépe tak 100 km od civilizace.
.
HI HI HI

Aktuality »

[16. Srpen 2011 | 3 komentářů | ]

Ahoj pivníci.
Při návštěvě lázní jsem konečně připojil i na internet, ještě, že jsou ta různá fréé připojení.
Jak, ale sleduji, již delší dobu je zablokován v nadpisu uvedený server „Vařím pivo“. Bohužel, protože jsem jej navštěvoval prakticky denně. Má li někdo nějaké informace na toto téma, jak se bude situace vyvíjet, byl bych rád, aby mi je sdělil na můj E-mail a já je zde budu postupně uveřejňovat. Případně bych rád vypomohl i jiným způsobem, třeba i možností nějaké spolupráce pro tento web, snad i převzetím práv.
 
Má li někdo kontakt na …

Aktuality, Vybíráme »

[6. Srpen 2011 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Ahoj pivníci.
V pátek ráno začal zvonit mobilní telefon (věc normální) a po jeho zvednutí (nikoliv ze země) se přihlásil úředník placený státem z „Celního úřadu v Karlových Varech“.
Že si vyrábím – vařím pivo a že jsem tímto porušil zákon o registraci před zahájením výroby, atd. atd.
Proto jsem jej okamžitě přerušil a jen jsem mu konstatoval, že příslušný dopis s ohlášením činnosti, t.j. domácí vaření piva, jsem samozřejmě písemně odeslal a že mám příslušnou kopii dopisu i s podacím lístkem doma uloženou v mém archívu. Jestli bude chtít, tak že mu fotokopii zašlu.
Poznámka: …

viagra