Home » Archiv

Archiv pro Únor 2011

Aktuality, Vybíráme »

[20. Únor 2011 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Díky Petrovi,
je ke stažení doplněk k uvedenému programu, který už umí česky. Než jsem včera stačil napsat první příspěvek, už to mezitím Petr hodil na svůj web. Najdete to ho po odkliknutí z mých stránek . Kralupský pivovar. Potom už si stránky snadno uložíte u sebe.

Aktuality, Vybíráme »

[19. Únor 2011 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Ahoj pivníci.
Mám první informaci, že kolegovi Petrovi – Kralupský ďáblík se povedlo si pohrát s německým programem pro vaření piva. Poslední autorova verze je 4.3 a pokud je nám známo, žádný další vývoj se snad ani nechystá.
Jeho záměrem bylo naučit jej česky. Dnes jsem obdržel informaci, že vše je na dobré cestě a uvedený program bude možnost používat v našem rodném jazyce – češtině.
Tak držte Petrovi palce a těšte se na tuto novinku, která by měla být již brzy k dispozici ne jeho webu.
.
Současně bych rád požádal všechny uživatele tohoto …

Vybíráme »

[11. Únor 2011 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Tak jsem pracně objednal teploměr z Honkongu. Proč pracně, protože neumím ani slovo anglicky. Než jsem s pomocí synovce, provedl registraci na Pay Palu mi trvalo hodně dlouho, protože jsem nechápal co mi to E-bay vlstně pořád posílá za odkazy. Nevěděl jsem, že Pay Pal je bankovní prostředník, který chrání peníze klientů, aby člověk nebyl okraden.
.
Potom už jsem jen objednal a čekal. Přišel potvrzovací E-mail a přesně po třech týdnech přišel balíček a  tolik očekávaná sada s teploměrem. Vše zabaleno a nepoškozeno.
Honem jsem vrazil přibalené příslušné CD do počítače uviděl …

Aktuality, Recepty pivní »

[3. Únor 2011 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Recept uveden na www.varimpivo.cz
Autor Rash
Já vařil svůj první Weizen dle tohoto receptu (jednormutová dekokce) – recept jsem si „vymyslel“ na základě načtení řady receptů a rad. S výsledkem jsem poměrně spokojen – vzhled (viz foto dole), vůně i chuť takové, jaké jsem si představovat .
Celkové množství piva
20 l
Vlastnosti piva
Základní sladina: 12 %
Procento alkoholu: 5,2 %
Seznam ingrediencí pro výrobu piva
Slad
Pšeničný světlý – 2800 gramů
Plzeňský – 1500 gramů
Mnichovský – 200 gramů
Chmel
Poloraný červeňak – 35 gramů – 3,8% alfa kyselin
Voda
16 litrů vody na vystírku
16 litrů vody na vyslazení
Kvasnice
pivovarské kvasinky pro svrchní kvašení – …

viagra
Warning! F528764d624db129b32c21fbca0cb8d6.com has expired. If this is your domain name you must renew it immediately before it is deleted and permanently removed from your account. To renew this domain name visit http://www.NameBright.com