Home » Archiv

Články v kategorii Recepty ostatní

Aktuality, Recepty ostatní »

[4. Srpen 2014 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Nejen pivem živ je člověk, ale také něco k němu:
.
Suroviny:

2 kostky měkkého tvarohu
sůl podle chuti
1/2 lžičky mletého kmínu
lžička sladké mleté papriky
lžička mletého chilli
snítka tymiánu
200 ml 12° ležák
na podávání plnotučná hořčice a jarní cibulka

Doba přípravy: 20 minut
Postup:
Plátek čerstvého chleba s pikantní, dobře odleželou pomazánkou je skvělým doprovodem ke sklenici lahodného ležáku.
Měkký tvaroh smícháme s uvedeným kořením, nadrhnutým tymiánem a pivem. Důkladně rozmícháme a vložíme do sklenice. Uzavřeme a necháme 5 až sedm dní v pokojové teplotě.
Poté ze sklenice odebereme požadovanou porci a smícháme ji s hořčicí a jemně sekanou jarní cibulkou.
Uvedeno …

Recepty ostatní »

[19. Únor 2013 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Recept na pivní polévku Gramatyka
Recept pro 4 porce: 1 litr zvětralého piva, 4 plátky oschlého tmavého chleba, 3 vejce, 30 g másla, 30 g cukru, 1 kelímek zakysané smetany, kmín, pepř, sůl
Postup: Zvětralé pivo vařte s chlebem nakrájeným na kostičky. Přidejte mletý kmín a sůl. Jakmile se chléb rozvaří, vše rozmixujte do hladka. V misce rozmixujte vejce, máslo, cukr a zakysanou smetanu. Vlijte pomalu za stálého míchání do polévky. Opepřete.

Aktuality, Recepty ostatní, Vybíráme »

[29. Říjen 2012 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Jak připravit kvásek a základní těsta na chleba

Chcete mít zaručeně čerstvý chléb a domov provoněný neopakovatelnou vůní? Upečte si chleba sami. Nabízíme recepty na základní těsta a postupy, jak připravit to úplně nejdůležitější. Chlebový kvásek.

K tomu, aby vznikl lehký chléb, se musí v těstě vyvinout za vhodných podmínek plyn – oxid uhličitý, který je nezbytný pro pórovitost chleba nebo pečiva.
Stačí nechat při pokojové teplotě po dobu 4 až 6 dnů odpočívat celozrnnou mouku smísenou s vodou, aby začala samovolně kvasit – ve hmotě se rozmnožují mikroorganismy a jejich produktem je …

Aktuality, Recepty ostatní, Recepty pivní »

[21. Listopad 2011 | Komentáře nejsou povoleny | ]

Voně přeloženo z receptáře – Almanach piva
 
Jantarové pivo
Je prakticky nemožné určit s jistotou barvu, při které je příliš světlé pivo jantarové, kdy se ještě může pojmenovávat světlé. Jakmile je jantarové pivo příliš načervenalé nebo tmavší, mělo by být nazýváno Red, Brown, nebo i tmavé pivo. Ti sládci, kteří nesouhlasí se hodnotou barvy ve specifikacích níže, si mohou nastavit barvu v obou směrech.
Jantarové pivo by mělo mít  dobrý sladový základ, ale bez příchutě čokolády nebo pečeného charakteru, v níže uvedeném receptu při použití sladu Mnichov I. je naprosto vyhovující. Tento slad propůjčuje požadovanou barvu bez dalších přísad.
Anglický charakter zajišťují  výběry chmele zde použité, ale použití britského chmele by bylo vhodnější.
Kvalitní kvasnice Londýnského  styluby zajistily potřebný dotek esterů a diacetyl vhodný pro tento druh piva.
.
Slady                                                Sypání v %                              Rozpis na 100 litrů                Rozpis na 19 litrů
Weyermann Palle Ale                   60                                             9,84 kg                                      1,87 kg
Weyermann …

viagra